Стиль арт деко в інтер'єрі

Стиль арт деко (ар деко) - це напрямок в архітектурі, образотворчому мистецтві та дизайні, який виник після Першої світової війни. Датою його народження вважається 1925 рік, коли в Парижі пройшла грандіозна міжнародна виставка сучасних декоративних мистецтв і промислових виробів. На її основі опублікували дванадцять томів енциклопедії нових творів декоративного мистецтва - там і з'явилася назва "ар деко". Арт деко - химерне переплетення класичних, етнічних і авангардних мотивів. Сьогодні цей стиль переживає друге народження. Сучасні дизайнери наділяють типові для початку століття форми новим технічним змістом, а також новою естетикою. Арт деко, подібно до еклектики, поєднує в собі кілька різних напрямків - модерн, експресіонізм і технічний дизайн. В цілому, арт деко, це офіціоз та пафос.

1. Колірні рішення

Чорний, білий, сріблястий, бежевий і коричневий - це колірна основа інтер'єру в стилі арт деко. Контрасти згладжують металевими відтінками. З додаткових кольорів використовують - бордовий, золотий, блакитний, зелений - тільки в стриманій та приглушеній варіації. Для акцентного зонування і орнаментів будуть доречні насичені яскраві відтінки.

Інтер'єр в стилі арт деко

2. Матеріали та поверхні

Арт деко - стиль, який покликаний дивувати і захоплювати. Тому для нього вибирають блискучі, глянцеві, лаковані поверхні. Вони можуть бути представлені шліфованим натуральним мармуром, дзеркалами, натяжною ПВХ плівкою, наливною підлогою, лакованими дерев'яними панелями, хромованим чи позолоченим металом, кришталем. Часто для інтер'єру використовують ідеї єгипетської, римської, китайської культури. Основний акцент робиться не на оздоблення стін чи стель, а на декор.

Дизайн спальні в стилі арт деко

3. Меблі

Для дизайна інтер'єру, в стилі арт деко, підходять меблі з простими та зручними формами. Ліжко для спальні в стилі арт деко є центральним об'єктом, який привертає до себе найбільше уваги. Найкращий варіант оформлення ліжка - хромовані ніжки, високе узголів'я, інкрустація та покриття патиною. Незвичайна форма пуфика і туалетного столика дуже характерна, навіть обов'язкова для цього інтер'єру. Дизайн спальні, також, не обходиться без наявності дзеркал, які роблять її світлою і просторою. Тому великі дзеркала повинні бути всюди: на дверях шафи, тумб та в зоні туалетного столика. У вітальні головне місце займають великі шкіряні крісла і диван. Меблі повинні виглядати респектабельно і дорого. Для оббивки використовують натуральну шкіру або дорогу та щільну тканину. М'яку групу, у вітальні, зазвичай доповнюють чайним столиком зі скляною, мармуровою або дерев'яною поверхнею. Меблів на кухні, не повинно бути багато. Вибирати її потрібно відповідно до останніх досягнень техніки. Центральне місце в просторій кухні належить обідній зоні. Посеред кухні найкраще розмістити острів з раковиною і робочою зоною. Яскравою рисою даного напрямку є використання фурнітури з плавними силуетами. Також фурнітуру прикрашають декоративними вставками зі скла з орнаментом. Завдяки цьому строгі деталі інтер'єру візуально виглядають гармонійно і збалансовано. З картин, бажано використовувати не більше двох творів мистецтва, щоб не перенасичувати кімнату дрібними предметами.

Меблі в стилі арт деко

4. Декор та аксесуари

Інтер'єр в стилі арт деко подібний до кімнати колекціонера, в якій гармонійно розставлені дивовижні, вишукані, та часом гротескні речі. В декорі важливо витримати почуття міри, щоб емоційно не перевантажити насичений інтер'єр та не позбавити його смаку. Арт деко позиціонує предмети інтер'єру як самостійну одиницю для оформлення, тому самодостатніми аксесуарами виступають: дзеркала з пишними рамами, бронзові статуї, вази на підлозі, старовинні годинники, ковані чи хромовані дверні ручки, оброблені інкрустацією шкатулки, скульптури із зображенням античних героїв чи тварин.

Кухня в стилі арт деко

5. Підлогове покриття

При виборі стилю арт деко, для дизайну квартири, найбільш підходящий матеріал підлогового покриття - мармурові плити або паркет у формі "ялинка". Характерний прийом - комбінація чорного і білого мармуру в квадратних або прямокутних фрагментах, малюнок шахматної дошки. Для килимів вибирають поєднання чорних, коричневих, сірих відтінків, популярні орнаменти - кубічні, зміїні, флористичні, викладені з математичною послідовністю.

Дизайн кухні в стилі арт деко

6. Освітлення

Декоративне мистецтво сучасності це синтез модернізму і неокласицизму. Воно знайшло своє відображення і в освітлювальних приладах, які надають неповторний колорит інтер'єру, завдяки своїм дорогим матеріалами, строгим контурам та чітким формам. Люстри арт деко, як правило, виглядають розкішно, вишукано і досить об'ємно. Якщо кімната оформлена в декількох колірних рішеннях, варто звернути увагу на люстри з елементами орнаменту, кришталевими підвісками або однотонними яскравими плафонами. Бра арт деко - це завжди гра контрастів в кольорах і фактурах. В них присутні етнічні мотиви та легкі елементи орнаменту. Конструкція цих світильників може бути виконана з металу, текстилю, скла чи кришталю. Для торшерів використовується хром, ковані елементи, дуте скло ручної роботи. Також чудово впишуться в інтер'єр настільні лампи зі скла - білого, різнобарвного, прозорого чи матового.

Дизайн вітальні в стилі арт деко

Арт-Деко - це унікальний стиль, який надасть Вашій оселі розкоші, шику та блиску. В наш час це наулюбленіший стиль зірок та еліти.


Pin It