Еклектика в інтер'єрі

Універсальним рішенням, для тих, кому довподоби одразу декільки стилів дизайну, і хотів би об'єднати їх в одному приміщенні - є "еклектика". Поєднавши улюблені стилі, можна створити по-справжньому індивідуальне та неповторне житло. Саме в цьому, і криється, вся суть стилю Еклектика в інтер'єрі. Еклектичні інтер'єри включають в себе деталі двох або трьох дизайн стилів, які, як правило, пов'язані між собою загальними принципами, схожими закономірностями та походженням. Тому для початку, слід визначитися з тим, елементи яких стилів ви б хотіли комбінувати в своєму інтер'єрі. Об'єднуючи найкращі риси різних стилів, еклектика, формує на їх основі свій варіант навколишнього простору. Еклектика характерна для людей, які часто подорожують і привозять додому предмети різних культур, або людей, які збирають предмети різних стилів. Стиль еклектика в інтер'єрі

1. Кольори

В оформленні еклектичного інтер'єру можна використовувати практично будь-які кольори. Для стін, стелі, та підлоги, часто вибирають: бежевий, світло-сірий, кремовий, білий або колір слонової кістки. Додатковими кольорами можуть бути: блакитний, рожевий, сірий, ненасичений індиго (синьо-фіолетовий), коричневий, оливково-зелений, приглушений помаранчевий, бордо (бордовий). Гармонійне поєднання відтінків відіграє дуже важливу роль в сприйнятті простору як єдиного цілого. Не слід поєднувати в інтер'єрі більше п'яти кольорів, та використовувати занадто різкі поєднання, інакше баланс кольору можна нарушити, а це, в свою чергу - головний принцип стилю еклектика.

Дизайн інтер'єру в стилі еклектика

2. Меблі

У сучасному дизайні, в стилі "еклектика", головну роль відіграють меблі, а от декоративні предмети виходять на другий план. Пам'ятайте, облаштовуючи кімнату, що вам ще в ній жити. Тому вона повинна бути не тільки ефектною та красивою, але також, комфортною та практичною. Меблі, декоративні елементи та текстиль, повинні бути об'єднані однією ідеєю. Повторимось, завдяки поєднанню різних стилів та епох, еклектичний інтер'єр є особливим. Тому тут, можна поєднувати практично будь-які меблі, єдине що необхідно, це задекорувати їх так, щоб вони гармонійно вписалися в загальну картину. Наприклад, за одним столом на кухні, можуть поєднатися розкішний стілець а-ля бароко та пластиковий, об'єднані між собою тільки кольором. А різнокольорові крісла у вітальні, можуть бути об'єднані візерунком на оббивці або однаковою формою. Починати оформлення інтер'єру слід з головного елементу, наприклад, вибрати яскравий класичний диван або буфет в стилі рококо, і вже до нього підбирати інші меблі, керуючись зовнішньою подібністю, візерунку чи кольорового оформлення. Стиль еклектика

3. Декор

Зважаючи на особливості цього стилю, в якості декору можна використовувати: кашпо, вази, картини, постери, килими, подушки, антикваріат, фото в рамках, статуетки, свічники та інші дрібниці. Чудовою прикрасою будь-якої кімнати стануть світильники, бра і торшери з різнокольоровими абажурами які відносяться до різних стилів. Вікна в еклектичному інтер'єрі декорують драпіровками з темної тканини. Їх прийнято прикрашати бахромою, стеклярусом, кистями, використовуючи підхвати. Декор є важливою складовою стилю "еклектика, і його може бути доволі багато, але важливо пам'ятати про гармонію, і не перевантажувати інтер'єр зайвими деталями.

Інтер'єр в стилі еклектика

4. Матеріали

Покриттям для підлоги, в еклектичних інтер'єрах, служить паркет або плитка, яка також може використовуватись і як прикраса для стін. Доволі часто, це мотиви східних орнаментів. Додатково, на підлогу стелять килим, він може бути як сучасний, так і ретро. Стіни прийнято обклеювати шпалерами з шовковою текстурою та красивим рясним візерунком, іноді зі східним характером. Для стін використовуйте також художній розпис. Нанесений вручну малюнок вельми органічно вписується в еклектичний інтер'єр.

Еклектичний інтер'єр

5. Основа

Основними рисами стилю "еклектика" є:

  • Різні стилістичні елементи повинні бути об'єднані фактурою, кольором і загальним рішенням дизайну.
  • Комфорт та функціональність, створені поєднанням сучасних предметів з елементами минулих епох.
  • Використання на меблях таких малюнків, як смуги, зигзаги, окружності.
  • Візерункові шпалери, різьблена плитка на стінах, паркет, драпірування на вікнах і дверних отворах.
  • Вертикальні лінії, ніші, закруглені кути.
  • Покривала та килими з східними мотивами, декоративні подушки насичених кольорів.
  • Декоративні деталі, які об'єднують собою різні предмети в інтер'єрі.
Інтер'єр в стилі еклектика
Дизайн інтер'єру в стилі еклектика
Еклектичний інтер'єр
Дизайн інтер'єру в стилі еклектика

Не варто думати, що еклектика - сумбурний набір предметів різних епох. Якщо в якості прикладу розглянути варіант приміщення, в якому присутні: статуетки китайських драконів, східний килим ручної роботи, муляжі самурайських мечів, турецькі сувенірні джезви та ін., можна з впевненістю стверджувати, що ця «різнорідність стилів» не є еклектикою. У еклектиці, незважаючи на насиченість інтер'єру, повинен бути чіткий план, завдяки якому досягається гармонія в поєднанні, здавалося б, неподібних предметів, і який має єдину стильову спрямованість та загальну тематику.

Замовте дизайн у стилі "еклектика" за тел.(050) 225-63-01, (067) 666-07-34 або на нашій сторінці у Facebook


Pin It