Мінімалізм в інтер'єрі

Мінімалізм (англ. Minimalism від лат. Minimus - найменший) - стиль в дизайні, що характеризується простотою, точністю та ясністю композиції. Відкидаючи класичні прийоми творчості і традиційні художні матеріали, мінімалісти використовують промислові та природні матеріали простих геометричних форм, нейтральних кольорів (чорний, сірий) і малих обсягів. Сучасний інтер'єр в стилі мінімалізм можна охарактеризувати як моделювання простору і світла з використанням тільки необхідних предметів. Найважливішим при створенні таких інтер'єрів є грамотно спланований простір, в якому багато розсіяного та спокійного світла, коли здається, що світяться самі стіни і стеля, багато повітря. Для того щоб створити відчуття об'єму і простору, приміщення, по можливості, звільняється від внутрішніх перегородок. Великі вікна, насичуючи простір світлом, об'єднують житло з навколишнім світом, роблячи його частиною інтер'єру. Мінімалізм - найяскравіший і найбільш спірний стиль другої половини XX століття.

Створення інтер'єру в стилі мінімалізм це перш за все:
  • Невелика кількість меблів і аксесуарів.
  • Зонування простору, багаторівневе освітлення.
  • Світла колірна гамма, заснована на грі півтонів, багато білого кольору, графічно підкресленого чорним або сірим. Палітру доповнюють природні тони дерева, цегли, металу, блиск скла.
  • Прості природні оздоблювальні матеріали, часто необроблені, з грубою фактурою: цегла, бетон, дерево або штукатурка.
  • Прості форми і лінії, практично немає декору на вікнах і стінах.
  • Геометризм фігур: коло, прямокутник, прямі лінії, може бути м'який вигин, але ніяких спіралей.
Мінімалізм в інтер'єрі

1. Кольори

Ідеальна колірна гамма мінімалізму: білий, чорний і сірий. Як акцентні, використовують яскраві відтінки: червоний, оранжевий, жовтий або блакитний. Колірна палітра, як правило, виконана в світлих тонах, але щоб підкреслити свіжість і чистоту білого, використовують, глибокі чорні або яскраві відтінки. Дизайнери доповнюють білий колір фактурними натуральними матеріалами: дерево, камінь, метал.

Дизайн в стилі мінімалізм

2. Меблі

Корпусні меблі в стилі мінімалізм відрізняються великою кількістю плоских фасадів. Фрезерування фасадів неприпустимо, тільки плоска поверхня. Для обробки фасадів застосовується пластик, що імітує натуральне дерево або фантазійні малюнки під дерево, а також монохромні кольори. Також застосовуються фасади з високим ступенем глянцю. Для більш дорогих меблів застосовується натуральне дерево. Також для меблів в стилі мінімалізм застосовують фасади з нержавіючої сталі. Часто на шафах і фасадах можна бачити бронзові і графітові дзеркала. Класичні дзеркала, застосовують рідко. Форма лицьової фурнітури також заснована на простих геометричних фігурах. Стільниці для робочих поверхонь виконують з нержавійки, полірованого дерева, пластика. Також часто, в інтер'єрах в стилі мінімалізм, зустрічаються стільниці зі штучного каменю. М'які меблі в стилі мінімалізм також мають прості геометричні форми. Спальня в стилі мінімалізм

3. Декор

Окремо варто зупинитися на декорі. Інтер'єр в стилі мінімалізм зовсім не нудний, і в ньому також є місце креативу та польоту фантазії. Але в обумовлених рамках. Це стосується як кількості декоративних елементів, так і їх якості. Наприклад, однотонний килим з довгим ворсом, постелений біля ліжка або дивана у вітальні, абсолютно не порушить стилістичну концепцію, але при цьому додасть обстановці домашнього тепла та затишку. А ось килим, прикрашений химерним східним орнаментом - це не варіант. Чорно-білі фотографії в простих дерев'яних рамках на стінах - приймається. На відміну від величезного гобелена у вишуканій оправі.

Вітальня в стилі мінімалізм

4. Матеріали

Стіни інтер'єру, в стилі мінімалізм, однотонні, не більше двох - трьох близьких за відтінками кольорів на приміщення. Другий варіант колірного рішення - це два контрастні кольори. Для оздоблення стін використовуються монотонні шпалери, як варіант з нечітко вираженим малюнком, рельєфною поверхнею. Також застосовуються фактурна штукатурка, шпалери під фарбування. Доволі цікавим рішенням для мінімалістичного інтер'єру будуть вставки стінових панелей з натуральних або штучних матеріалів, таких як нержавіюча сталь, поліроване чи фактурне дерево, штучний та натуральний камінь.

Квартира в стилі мінімалізм
Вітальня з каміном в стилі мінімалізм

5. Освітлення

У приміщеннях в стилі мінімалізм повинно бути багато повітря та світла, особливо природнього. Але, безумовно, не обійтися і без джерел штучного освітлення, для цього застосовуються найрізноманітніші види освітлювальних приладів. Їх підбору приділяється особлива увага. У їх переліку представлені люстри та поодинокі підвіси, настінні бра та підлогові торшери, настільні лампи та споти, вбудовані точкові світильники, трекові та струнні системи. Основне призначення світильників стилю мінімалізм - освітлювальна функція, максимальне освітлення простору, але не слід перевантажувати ними інтер'єр, не робити на них особливого акценту. Світильники не повинні створювати яскравих відблисків, сліпучого ефекту. Їхнє світло повинно бути спрямованого характеру, м'яким та розсіяним. У кожному приміщенні може бути до чотирьох різних видів світильників певного функціонального призначення, для створення загального і локального освітлення. Вибір кожного світильника має бути ретельно продуманим і кожному визначено своє місце. Як матеріали, для світильників, використовують метали і сплави (сталь, алюміній, хром), матове скло, натуральне дерево і натуральні камені, високоякісні пластики. Кольори стримані та без акцентів. Особливість світильників стилю мінімалізм - геометричні форми, чіткі лінії, простий дизайн. Котедж в стилі мінімалізм
Мінімалістичний дизайн в інтер'єрі котеджу
Дизайн в стилі мінімалізм
Мінімалізм сучасний стиль в дизайні інтер'єру

Переваги мінімалізму в інтер'єрі очевидні, це і виправдовує його надзвичайну популярність в сучасному світі. У приміщенні немає зайвих речей та меблів, навіть при бажанні в такій кімнаті складно влаштувати безлад, а на оформлення такого інтер'єру витрачається значно менше коштів. В такому інтер'єрі комфортно відпочивати, він не дратує і, незважаючи на свою строгість, затишний та спокійний.

Замовте дизайн у стилі "мінімалізм" за тел.(050) 225-63-01, (067) 666-07-34 або на нашій сторінці у Facebook


Pin It