Стиль вінтаж в інтер'єрі

Основною рисою вінтажного стилю є оригінальність речей або предмета, які несуть в собі шарм тієї епохи в якій вони були створені. Стиль вінтаж отримав свою назву від французького «vintage», що має на увазі наявність та використання старовинних речей, і чим більше їм років, тим цінніше вони стають. Якщо предмет можна віднести до категорії "ретро" - то він вінтажний. Сьогодні існує ціла індустрія створення спеціально постарених речей, предметів інтер'єру і різних дрібничок. Також активно процвітає ринок штучно зістареного одягу. Вінтажним може вважатися також і самостійний інтер'єр, що володіє певними характеристиками. Яскравим прикладом можуть служити стилі "Кантрі" та "Прованс".

Отже перейдемо до характерних особливостей вінтажного інтер'єру.

1. Колір

Концепція інтер'єру, в стилі вінтаж - це спокій та неквапливість. Основні кольори: бежевий, білий, слонова кістка, а також їх відтінки. Щоб інтер'єр не був зовсім вже нудним і безликим, можна яскраві акценти обіграти в текстилі - штори або фіранки з квітами, яскраві серветки. Взагалі, присутність квіткових мотивів обов'язкова. Вони можуть бути де завгодно: на шторах, шпалерах, покривалах, серветках чи скатертинах. Для декору стін використовують ніжні пастельні тона: блідо-бузковий, світло-блакитний або осінні відтінки - коричневий чи сірий. Вибір кольорової палітри, перш за все, залежить від вибору покриття стін: якщо ви збираєтеся їх фарбувати в білий або бежевий, тоді потрібно робити акцент на меблях і трохи додати яскравих елементів. Якщо ж стіни будуть обклеєні шпалерами з малюнком, то меблі можна вибирати однотонні.

Вінтажний стиль

2. Меблі в стилі вінтаж

Незалежно від основного оздоблення, стиль неможливо створити без меблів. Щоб відповідати вінтажному стилю, меблі повинні бути старовинними або стилізовані під старовину. Сліди потертостей, дрібні тріщини, сколи, все це тільке вітається. Але при цьому меблі повинні залишатися міцними та естетичними. Найбільш яскравими представниками меблів у вінтажному стилі є: різьблене дерев'яне трюмо, "бабусина" скриня, «сільський» буфет, сервант з вишуканим візерунком, раритетний комод, крісло качалка. Важливий момент - усі предмети меблів повинні гармоніювати між собою, навіть якщо вони не належать одній епосі, але музейність при цьому - неприпустима.

Меблі у вінтажному стилі

3. Матеріали

Матеріалам, для оздоблення, приділяється велике значення при плануванні інтер'єру. Необхідно використовувати тільки натуральні матеріали, які повинні бути або дійсно старими або спеціально постареними - в цьому "фішка" стилю. Ні в якому разі не використовувати пластик та натяжні стелі. Основне - це, не намагайтеся добитися ідеально рівної поверхні, навпаки, ледь помітні тріщини, деякі нерівності, сколи, тільки додадуть шик стелі та стінам. Використовуйте також гіпсову ліпнину в якості декору. Якщо визначити коротко, то для стель - це побілка, фарбування чи декоративна штукатурка. Для стін - це шпалери (однотонні, в смужку або з квітковим візерунком), декоративна штукатурка або фарба. Для підлог - плитка з ефектом потертості, паркет чи паркетна дошка.

Вінтажний стиль інтер'єру

4. Декор та аксесуари для вінтажного стилю

Для створення вінтажного інтер'єру просто необхідний текстиль, у всіх його проявах: скатертини, в'язані серветки, декоративні подушки, штори з квітковим візерунком. Старовинні ляльки, потерті книги, ніжний посуд, порцелянові дрібнички, підноси, рамочки з чорно-білими фотографіями, годинник, дзеркала і картини у важких різьблених рамах - все це створить потрібний настрій. У вінтажному інтер'єрі дуже доречні малюнки, нанесені на предмети в техніці "декупаж". Квіти - ще один невід'ємний аксесуар. Сухоцвіти, польові або садові рослини можна поставити в металеві, кришталеві, оцинковані вази або глечики. Букет має виглядати просто та недбало, створювати враження легкості і випадковості.

Кухня у вінтажному стилі

5. Освітлення

Штучне освітлення інтер'єру в стилі вінтаж не повинно бути занадто яскравим. Використовуйте різні джерела теплого та розсіяного світла. Крім люстри з ефектним тканинним абажуром, це можуть бути і торшери з бахромою, старовинні настільні лампи, бронзові або мідні світильники.

Лампа в інтер'єрі вінтажного стилю

Вінтаж - це той дизайн, який формується поступово. Якщо стиль хай-тек чи кантрі можна оформити, просто відвідавши магазин, то для створення повноцінного вінтажного інтер'єру потрібно багато часу. Одну річ можна знайти на ринку, іншу - в магазині, третю взяти у друзів. Згодом інтер'єр стане гармонійним та завершеним. За один день нічого створити не вийде. Вінтаж - це нове життя для речей. Багато предметів у вінтажному дизайні вже відслужили своє. Однак їм можна подарувати нове життя. Треба просто подумати над тим, в якому саме місці такі речі будуть дійсно доречні. Якщо предмет не вписався в одну кімнату, варто перенести його в іншу. Найголовніше, щоб вінтажний інтер'єр створювався з любов'ю.

Вінтажний стиль інтер'єру
Вінтажний стиль інтер'єру
Pin It